هفتسین مسی با آینه شمدان نانو

هفت سین 1402

سال نو و سفره هفت سین آن در فرهنگ ما  ایرانی ها اهمیت، جلوه و جایگاه خاصی دارد. برپایی جشن در ابتدای هر سال نو را از نیاکان خود به خوبی به ارث برده ایم و تا امروز آن را حفظ کرده و گرامی داشته ایم. یکی از شاخص ترین رسوم رایج هر سال نو، سفره هفت سین است. بساط هفت سین از چند روز و چه بسا چند هفته زودتر مهیا می شود. خانم های با سلیقه ایرانی از دیرباز با ذوق و وسواس خاصی چیدمان هفت سین را انجام می دهند. خانم های ایرانی برای شروع سال نو همیشه به دنبال داشتن سفره هفت سین با ظروف و ظاهری خاص هستند. بازار پیشنهاد اعضای فامیل هم برای تهیه کاسه، پیاله و ظروف خاص به همدیگر در این ایام داغ است. ما در فروشگاه اینترنتی مرداس مارکت برای هفتسین 1402، هفت سین مسی زنجان را به شما پیشنهاد می کنیم.

هفت سین مسی طرح جدیدچیدمان هفت سین

ظروف مسی سفره عید

اما چرا هفت سین مسی را برای هفسین 1402 پیشنهاد می کنیم؟ شاید بتوان گفت که آداب و رسوم همیشه در کنار ماندگاری اصالت است که جلوه و جذابیت خود را حفظ می کند. مخصوصا که در دنیای مدرن این روزها، بچه های نسل جدید کمتر با سنت های قدیمی و فرهنگ غنی کشور آشنا هستند. هر چیزی که روزی مُد شود، لاجرم یک روز هم از مد می رود. اما تجربه ثابت کرده اصالتی که سفره هفت سین مسی با پارچه ترمه ای در کنارش دارد، هیچ وقت قدیمی و کهنه نشده که هیچ، در گذر زمان جذاب تر و پر طرفدارتر هم شده. آن هم به این خاطر است که این اصالت، حال و هوای واقعی جشن باستانی نوروز را برای ما زنده می کند. چیدمان هفت سین با ظروف مسی معنای واقعی آنچه را که گذشتگان ما جشن می گرفتند به نسل بعد منتقل می کند.

هفت سین مسی طرح جدیدهفت سین مسی

شهر زنجان از دیرباز در تولید ظروف مسی شناخته شده و سرآمد بوده و هست. البته هنر ساخت ظروف مسی در زنجان طی گذر زمان با دنیای مدرن امروز خود را وفق داده است. این هنر در کنار حفظ اصالت خود از علایق مدرن جامعه بهره گرفته و این هنر قدیمی را زنده نگه داشته است. هفت سین مسی زنجان با تلفیق زیبایی و اصالت سیب، سبزه، سمنو، سکه، سیر، سرکه و سنبل را جلوه ای سنتی می بخشد. زیبایی ظروف هفت سین مسی زنجان روی این سفره باستانی رنگ و بوی قدمت جشن نوروز را به نسل کنجکاو آینده منتقل می کند. شروع دومین سال قرن جدید در کنار هفت سین مسی حس فخر و اصالت عید نوروز باستانی را به خوبی به کودکانمان انتقال می دهد. چیدمان هفت سین 1402 با هفت سین مسی زنجان یادآور فرهنگ استفاده از ظروف مسی در نسل های گذشته است که به نسل جدید انتقال می یابد.

جذابیت هفت سین مسی در شروع سال 1402 نسل نوجوان و فرهنگ ساز آینده را با جلوه، شکوه و اصالت این جشن باستانی آشنا می کند و در عین زیبایی طرح و شکل، قدمت هنر چیدمان سفره هفت سین را نشان می دهد. فروشگاه اینترنتی مرداس مارکت هفت سین مسی زنجان را با تلفیق هنر مدرن و اصالت مس در هم آمیخته و برای شما هم میهنان عزیز در اقصی نقاط کشور ارسال می کند.