همه چیز درباره نانوی ظروف مسی

فرم پذیر مس:

مس به دلیل خاصیت فرم پذیری بالا، گزینهای مناسب برای ساختن ظروف و کالاهای زیبا می باشد. چرا که برای ایجاد ظرافت در ساخت یک محصول خاصیت فرم پذیری مواد یکی از عوامل مهم می باشد. از انجایی که این خاصیت در فلز مس وجود دارد، از قدیم این فلز برای تولید ظروفی مانند دیگ ، قابلمه، دیس و سینی و… استفاده می شد.

باور مردم درباره سیاه شدن ظروف مسی:

اکسید شدن (سیاه شدن) فلز مس یکی از خاصیت های بارز مس می باشد، و این ویژگی دو جنبه دارد:

اول اینکه برخی افراد این خاصیت مس دا دوست دارند و این تغییر رنگ را یکی از عوامل مهم سنتی بودن ظروف مسی می دانند. و بر این باورند که اگر مس سیاه نشود، مس دیگر سنتی نیست و تبدیل به یک کالای معمولی شده است و دیگر یاد اور گذشته و زنده کننده خاطراتمان نیست.

گرد سوز مسی

ست دوتایی گردسوز مسی نانو شده و همیشه براق

فقط 209 هزار تومان با ارسال رایگان

 
باور مردم درباره سیاه شدن مس

گروه دوم بر تغییر رنگ وسیاه شدن مس حساسیت نشان می دهند و سیاه شدن آن را مانع زیبا شدن ظروف ساخته شده با مس می دانند. این افراد تمایل دارند ظروف مسی را زیبا و پرداخته شده ببینند و مخالف سیاه شدن  هستند.

چطور نانو مانع سیاه شدن مس می شود؟؟

طراحان و تولیدکنندگان زنجانی برای برطرف کردن نیاز این گروه از علاقه مندان با دخیل کردن تکنولوژی نانو به صنعت مس مانع از سیاه شدن مس شده اند. در کارگاه های تولیدی با ایجاد لایه ای از مواد نانویی بر روی ظروف مسی مانع از ترکیب عناصر مس با اکسیژن هوا می شوند، و با این کار زیبایی و درخشش مس را حفظ می کنند.

گردسوز مسی

خرید گردسوز مسی نانو شده با بسته بندی مخصوص هدیه

ایا همه ظروف مسی را می توان نانو کرد؟؟

در پاسخ باید گفت که هیچ مانعی برای نانو کردن ظروف مسی وجود ندارد اما بهتر است ظروفی را که با حرارت مستقیم در تماس هستند مانند قابلمه، سماور،کتری و… را نانو نکنیم، زیرا حرارت مستقیم مواد نانویی روی ظروف را به تدریج از بین می برد.

ظروف قلع کاری شده نیاز به نانو دارند؟؟

در ظروف مسی قسمت هایی که قلع کاری شده اند به هیچ عنوان نیاز به نانو کاری ندارند و فقط قسمت های مسی رنگ را باید نانو کرد. برای مثال یک شکلات خوری داخل قلع، فقط باید قسمت خارجی ان نانو شود.