چراغ گردسوز مسی

گرد سوز مسی

چراغ  گرد سوز مسی را به عنوان تزیین در دکوراسیون استفاده می‌کنند آن دسته از افرادی که علاقه خاصی به هنر اصیل ایرانی دارند به این نوع چراغ‌ها توجه ویژه‌ای می‌کنند.این وسیله تزیینی زیبا را می‌توان در مکان‌های مختلف خانه قرار داد همچنین می‌توان از روشن کردن فضا و نور دل انگیز آن لذت ببرید با ریختن نفت یا تینر در مخزن آن و روشن کردن فیتیله چراغ از روشنایی این نوع چراغ بهره مند شوید.

جنس چراغ گرد سوز از مس با کیفیت است که به راحتی تمیز می‌شود بدنه و پایه این چراغ با شیشه جذاب و خاصی  که دارد با هم متناسب و هماهنگ هستند و همین دلیل چراغ‌های گرد سوز مسی را تبدیل به یک اثر هنری فوق العاده زیبا و خاص کرده است.

قیمت چراغ گرد سوز مسی

چراغ گرد سوز مسی به دلیل اینکه جزء دسته عتیقه‌جات محسوب می‌شود سلامت بودن این محصول در میزان قیمت آن تاثیر بسزایی دارد همچنین نوع جنس بدنه، طرح روی بدنه و نوع شیشه آن در تعیین قیمت چراغ گرد سوز قدیمی نقش مهمی دارد.

گرد سوز مسی ناصرالدین شاه

نکات مهم هنگام خرید چراغ گرد سوز

هنگام خرید چراغ گرد سوز قدیمی باید نکات زیر را در نظر بگیرید

ظرفیت مخزن

ظرفیت مخزن چراغ‌های نفتی یکی از موارد تاثیر گذار بر روی انواع آنها و نیز قیمت این چراغ‌ها است زیرا هرچی مخزن چراغ گرد سوز ظرفیت بیشتری داشته باشد میزان نوردهی آن بیشتر خواهد بود نکته دیگ اینکه برخی از این مخزن‌ها به گونه‌ای هستند که می‌توان محتویات درون آنها را مشاهده کرد مطلع شدن از میزان زیاد با کم بودن سوخت نیازی به چک کردن مخزن نیست.

جنس بدنه

امروز جنس بدنه چراغ های گرد سوز نفتی از فلز ساخته می‌شوند و شیشه‌های این چراغ‌ها از نوع شیشه‌های نشکن تولید شده است که در اثر افتادن روی زمین نگران شکسته شدن آن نباشید البته در نمونه‌های ارزان تر این ویژگی وجود ندارد.

گردسوز مسی

قسمت محافظ

در اطراف برخی شیشه‌های چراغ گرد سوز یک محفظه فلزی وجود دارد که از شکسته شدن آنها جلوگیری می‌کند اما نمونه‌هایی که برای زیبایی دکوراسیون و تزیین استفاده می‌کنند با فاقد این محافظ هستند که افراد می‌توانید نسبت به نیاز خود اقدام به خرید این محصول کنند.

وزن

یکی از نکات مهم که در هنگام خرید چراغ گرد سوز باید به آن توجه کرد وزن آنها است زیرا حمل و نقل این نوع چراغ‌ها را به وسیله یک میله آهنی انجام می گیرد اگر وزن بالایی داشته باشد قطعاً هنگام حمل و نقل و جابجایی آن با دست شما را اذیت می‌کند.

نحوه قرارگیری

چراغ نفتی انواع گوناگونی دارند و برخی از آنها را می‌توان روی زمین یا روی میز قرار داد اما برخی دیگر را باید به وسیله یک قلاب که برای آن مشخص شده آویزان کرد شما می‌توانید طبق نیاز خود چراغ مورد نظر را تهیه کنید.

شیشه چراغ گرد سوز

به دلیل اینکه این مدل چراغ‌ها فیتیله گرد و دورانی دارند دارای شعله‌ی زیادی هستند و در نتیجه روشنایی بیشتری نیز ایجاد می‌کنند که برای حفاظت از شعله شیشه چراغ گرد سوز پهن و مدور ساخته شده است تا به خوبی شعله را درون خود نگه دارد و از خاموش شدن آن جلوگیری می‌کند.

خرید گرد سوز مسی طرح ناصرالدین شاه